معاوضه املاک

مالک هستید و قصد تهاتر و یا معاوضه املاک را دارید؟ نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت ملک دارید؟ درخواست خود را از طریق این فرم ثبت نمایید. معمولا کمتر از 24 ساعت پاسخ خواهیم داد.

   معاوضه املاک

معاوضه املاک یکی از شیوه‌ها برای معاملات است. در زمانی که به دلایلی خرید فروش ملک امکان‌پذیر نباشد و یا ریسک بالایی داشته باشد. معاوضه می‌تواند راهکاری مناسب باشد. در این بخش به مواردی در مورد معاوضه ملک خواهیم پرداخت، همچنین دلایل لزوم این معاوضه را بررسی خواهیم کرد.

معاوضه املاک

همانطور که گفته شد معاوضه در بخش ملک و املاک راهکاری برای رفع برخی از مشکلات است. در ایران به دلیل وجود تورم بالا تمایل به معاوضه افزایش یافته است. معاوضه می‌تواند در بخش‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال در مورد معاوضه در امور خودرو و خدمات میتوان این مورد را مشاهده نمود.

چه دلایلی باعث ترقیب افراد به معاوضه می‌گردد.

بیشتر این دلایل از مشکلات بازار ناشی می‌شوند. در شرایطی که بازار شرایط مناسبی داشته باشد. معاملات با پول نقد بهترین گزینه است اما در شرایط بحران بازار شرایط کمی متفاوت است. مواردی که افراد را ترقیب به معاوضه می‌کند شامل:

 1. وجود نورم بسیار بالا با نرخ رشد افزایشی
 2. نوسان در یازار ملک
 3. تغیرات ناگهانی غیر معمول در بازار خرید فروش
 4. رکود بازار مسکن یا رکود در بخش‌های دیگر بازار
 5. نا امنی اقتصادی و مشکلات در بازار
 6. مبهم بودن سیاست‌های اقتصادی کلان

موارد ذکر شده باعث می‌شود تمایل افراد به خرید و فروش بویژه در بخش مسکن کاهش یافته و تمایل برای معاوضه املاک افزایش یابد.

معاوضه املاک

دلایل معاوضه ملک با ملک به جای استفاده از پول نقد

 • در شرایط بحران اقتصادی تعیین قیمت واقعی املاک خوذ به یک معضل پیچیده خواهد بود. در این شرایط جهت متضرر نشدن اقتصادی افراد ترجیح می‌دهند تا املاک خود را معاوضه نمایند.
 • در معاوضه زمان بین فروش ملک و خرید ملک حذف میگردد. این مسئله نیز احتمال متضرر شدن را از بین خواهد برد.

همانطور که توضیح داده شدمعاوضه می‌تواند برخی از ریسک‌های خرید فروش را کاهش دهد.

معاوضه املاک تهران

تهران یکی از ابر شهر‌های ایران با جمعیت چند میلیونی است. تعداد بالایی از خرید و فروش در این شهر به صورت روزانه انجام می‌شود. در شهر تهران نیز تمایل به معاوضه وجود دارد. باید توجه داشت افراد با معاوضه سعی می‌کنند تا اموال خود را به اموالی با ارزش بیشتر تبدیل کنند. از این رو بسیاری از پیشنهادان در این مورد مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

برای موفقیت در معاملاتی که به صورت تهاتر انجام می‌شود بهتر است تا با دقت بیشتری در پیشنهادات وجود داشته باشد. به عنوان مثال معاوضه ملک بزرگ با چندین ملک کوچک احتمال انجام بالایی دارد. اما معوضه زمین که امکان فروش ندارد با خودرویی که در بازار به صورت مقدی معامله می‌شود بسیار بعید به نظر می‌رسد.

معاوضه املاک

معاوضه املاک مشهد

مشهد نیز یکی از شهر‌های توریستی زیارتی است. تمایل برای معاوضه ملک در این شهر نیز وجود دارد. در مشهد تمایل افراد برای معاوضه املاک بزرگ و املاک تجاری است. به دلیل رکود بازار موارد تجاری زیادی در این شهر وجود دارد که امکان معاوضه با املاک کوچکتر را دارند.

هتل‌ها و مهمانپذیر ها در شهر مشهد می‌توانند سرمایه گذاری مناسبی باشند . معاوضه این املاک با املاک تجاری در تهران و شهر‌های دیگر می‌تواند توجیح اقتصادی نیز داشته باشد.

معاوضه املاک کرج

کرج با توجه به نزدیکی به تهران از تمام امکانات پاییتخت بهره می‌برد. همچنین در این شهر مناطق گسترده‌ای وجود دارد. ساخت و ساز در این شهر در تمامی مناطق فعال است . از همین رو در این منطقه نیز معاوضه ملک بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

در کرج مناطق بسایر لوکس با قیمت‌های بالا برای آپارتمان و ملک وجود دارد. همچنین در مناطقی نیز به دلیل دوری از مرکز شهر و نداشتن امکانات قیمت بسیار پایین ملک مشاهده می‌شود.

املاک در شیراز

در شهر شیراز نیز تمایل به معاوضه انواع املاک وجود دارد. معاوضه املاک مسکونی با تجاری و یا املاک تجاری با مسکونی بخشی از موارد معمول برای معاوضه هستند.

املاک در اصفهان

در اصفهان با توجه به صنعتی بودن بعضی از مناطق موارد زیر جهت معاوضه ارائه می‌شود.

 • معاوضه ملک مسکونی با مسکونی
 • معاوضه ملک تجاری با مسکونی
 • معاوضه موارد صنعتی با موارد اداری و تجاری

معاوضه املاک در رشت

در رشت و همچنین بسیاری از شهر‌های شمال ایران تمایل به معاوضه ویلا با شهرهای بزرگی چون تهران وجود دارد. شاید دلیل این نوع از تقاضا انبوه خانه‌های کوچک بزرگی باشد که به صورت ویلایی با هدف ارائه به تهران نشین‌ها باشد. در این شهر شاهد معاوضه:

 • ویلا با ویلا
 • ویلا با خودرو
 • اپارتمان مسکونی با ملک در تهران
 • معاوضه ویلا با تهران
 • و…
املاک تبریز

تبریز شهری است که با وجود تعداد بالای متقاضی برای املاک در بخش معاوضه ملک کمتر فعال بوده است.

کلمات کلیدی مرتبط: