فروش زمین

قصد خرید زمین و یا معاوضه املاک را دارید؟ نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت ملک دارید؟ درخواست خود را از طریق این فرم ثبت نمایید. معمولا کمتر از 24 ساعت پاسخ خواهیم داد.

   فروش زمین

فروش زمین

فروش زمین برای مالکان زمین یک چالش است. زمین مانند آپارتمان به راحتی امکان فروش ندارد. مشتریان زمین‌ها با کاربری مسکونی معمولا کسانی هستند که به دنبال سود اقتصادی بالا و ساخت و ساز در زمین هستند.

زمین‌های مسکونی معمولا قیمت بالاتری نسبت به آپارتمان در همان منطقه داردند به همین دلیل افرادی که به دنبال آپارتمان هستند یا تمایل به خرید زمین ندارند و یا سرمایه کافی برای این کار را ندارند.

فروش زمین

خرید زمین با کاربری گوناگون

زمین می‌تواند کاربری ‌های متفاوتی داشته باشد. این کاربری نشان دهنده نوع استفاده مالک از زمین و امکان دریافت مجوز در کاربری ذکر شده است.

کاربری زمین در قیمت گذاری آن بسیار موثر است. کاربری زمین می‌تواند مواردی از جمله:

 
 • کاربری مسکونی
 • کاربری تجاری
 • کاربری کشاورزی
 • و…
 

 

فروش زمین با کاربری مسکونی

این نوع از کاربری معمولا برای زمین‌های شهری یا روستایی داخل بافت می‌باشد. امکان صدور مجوز ساخت برای این نوع کاربری وجود دارد و مالک با توجه به ضوابط شهرداری‌ها تراکم لازم برای ساخت ملک مسکونی را دریافت کند. زمین با کاربری مسکونی معمولا متقاضیان بسیاری دارد.

فروش زمین با کاربری تجاری

این نوع از زمین‌ها نیز مانند زمین‌های مسکونی قابلیت ساخت و ساز را دارند اما به دلیل موقعیت زمین امکان ساخت واحد‌های تجاری در آنها امکان پذیر است.

فروش زمین با کاربری کشاورزی

در زمین کشاورزی امکان هیچگونه ساخت و سازی وجود ندارد و فقط امکان کشت و پرورش محصولات کشاورزی در آنها وجود دارد. معمولا این زمین‌ها در قطعات بزرگ و به صورت هکتاری به فروش میرسد.

قبل از خرید زمین به نکات زیر توجه نمایید.

 
 •  فروشنده گواهی اثبات مالکیت یا همان سند ملکی در دست داشته باشد.
 • مهر و امضای دهیاری و اعضای شورای روستا ضمیمه اسناد باشید.
 •  برای انتقال ملک از اداره کشاورزی استعلام گزفته شود تا اطمینان حاصل شود که زمین مصادره ای نباشد و مشکلات حقوقی اراضی نداشته باشد و کاربری ملک به طور دقیق احراز شود.
 • زمین مشکلات حقوقی نداشته باشد.
 • برخی از این زمین ها دارای سند تک برگ یا منگوله دار و یا  برگه مخصوص گواهی مالکیت هستند و برخی هم قولنامه ای ، که وضیعت آن باید در توضیحات قولنامه ذکر شود.
 • اگر زمین  یا باغ دارای سند باشد قبل از عقد قرارداد ، توسط دفترخانه از اداره ثبت ، در مورد توفیقی نبودن ملک و یا ممنوع المعامله نبودن مالک و یا وکیل ، استعلام کنید .
 • در مورد کلیه متعلقات از جمله داشتن یا نداشتن چاه و داشتن مجوز و باطل شدن یا نشدن آن مجوز صریحا در قولنامه ذکر شود و  بهتر است از اداره آبیاری استعلام به عمل آورید.
 • زمین هایی که لب جاده هستند باید فاصله حریم قانونی را داشته باشند که در مورد آن میتوان از اداره راه استعلام لازم را دریافت کرد که مثلا در طرح توسعه  و راهسازی جاده نباشد.
 

فروش زمین

فروش زمین هکتار بالا

زمین هایی که از هکتار بالا برخوردارند بسیار سخت تر از زمین هایی با هکتار کم به فروش یا تهاتر می رسند به همین دلیل این نوع زمین ها تفکیک و تقسیم بندی بندی میشوند .


 

کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع

زمین کشاورزی

زمین با کاربری مسکونی در تهران

زمین در منطقه 22

خرید و فروش ملک

خرید و فروش ملک در تهران

خرید اپارتمان در تهران

 

موارد مرتبط با این موضوع :