طراحی دکوراسیون

مالک هستید و قصد طراحی دکوراسیون را دارید؟ نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت ملک دارید؟ درخواست خود را از طریق این فرم ثبت نمایید. معمولا کمتر از 24 ساعت پاسخ خواهیم داد.

   طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون یکی از نیازهای زندگی مدرن است. هر شخصی یا هر خانواده‌ای به نوع دیزاین منزل خود یا محل کار خود اهمیت می‌دهد. اما طراحی دکوراسیون به چه معنی است. ایا خرید مبلمان تازه و تغییر جای وسایل منزل به مفهوم طراحی دکوراسیون است؟ در این بخش به توضیحاتی در مورد طراحی دکوراسیون و مفهوم ان خواهیم پرداخت

طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون منزل شامل بسیاری از عوامل است. یک طراح متخصص با توجه به مجموعه عوامل سعی در ارائه بهترین نوع طراحی خواهد بود. در لیست زیر مجموعه‌ای از عوامل را که طراح برای یک طراحی مناسب به انها توجه می‌کند، را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بررسی کارایی محیط

یکی از مهمترین موارد در دکوراسیون توجه به کارایی فضا است. در یک خانه کوچک اتاق ها ، آشپزخانه و سرویس‌ها باید در حداقل متراژ و طوری طراحی شوند که آسایش ساکنان حفظ شود. در فضاهای اداری نوع کارایی متفاوت از خانه است. از همین جهت نوع طراحی داخلی آن نیز متفاوت خواهد بود. کارایی محیط عاملی مهم در انتخاب دکوراسیون می‌باشد.

بررسی متراز محیط

متراز محیط عامل دیگری برای طراحی دکور در محیط است. طراحی‌های مینیمال، نقش‌های کوچک و ظریف و استفاده از حداقل پارتیشن‌های با ارتفاع بلند یکی از مواردی است که با توجه به متراژ تعیین و انتخاب می‌شود.

تقسیم فضا‌های داخلی

تقسیم فضاهای داخلی علاوه بر زیبایی که به محیط می‌دهد. تاثیر مهمی نیز در کارایی آن خواهد داشت. تقسیم فضاهای داخلی نیاید ایجاد مانع برای فعالیت کند.

بررسی نوع متریال کف پوش‌ها و دیوار پوش‌ها

انتخاب نوع کف پوش و دیوار پوش فقط با هدف زیبایی انجام نمی‌شود. در طراحی دکوراسیون با انتخاب درست پوشش‌ها: کارایی محیط، احساس بزرگی و کوچکی محیط، احساس آرامش در محیط و ارائه مفهوم در محیط به شکل درستی ایجاد می‌گردد.

پارتیشن بندی و انواع آن

پارتیشن‌های غیر ثابت و همچنین پارتیشن‌های دکوراتیو ابزاری دیگر در دست طراح هستند. این بزار با مقاصد مختلفی از جمله زیبایی و کارایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی وسایل کاربردی مانند مبل و میز

از نگاه طراح وسایلی مانند مبل‌ها تکمیل کننده طرح اصلی هستند. انتخاب نوع مبل، سایز مبل، طرح و رنگ مبل به شکلی خواهد بود که توافق کامل با محیط داشته باشد.

بررسی وسایل تزئینی مانند گلدان و پرده و غیره

وسایل تزئینی در دکوراسیون به نوعی تامین پوشش بری فضاهای خالی خواهند بود. گلدان، پرده، انواع پاف، انواع مصنوعات چوبی و فلزی بخشی از این وسایل تزئینی می‌باشند.

چدا کننده های محیط، مانند نرده‌ها و پارتیشن‌های کاذب

در خانه‌ها با متراژهای بزرگتر نقش پله‌ها و نرده‌ها به وضوح نقشی تکمیل کننده است. به صورت ساده‌تر قبل از کارایی پله‌ها و نرده‌ها به زیبایی و تناسب در محیط توجه می‌شود. این مورد در طراحی پله‌های قرینه به وضوح دیده می‌شود.

انتخاب رنگ در طراحی

رنگ در طراحی یک عانل دیگر برای بهبود کیفیت طراحی است. رنگ صدها عامل تاثیر گذار دارد. تاثیر رنگ بر روان افراد، تاثیر رنگ در انگیزه افراد و تاثیر رنگ بر ارامش افراد تنها بخش کوچکی از این تاثیرات خواهند بود

انتخاب بافت در طراحی دکوراسیون

از نظر طراح حرفه‌ای، بافت عاملی مهم است. گاهی این اهمیت بیشتر از رنگ می‌باشد. بافت احساسی قوی‌تر از رنگ را برای مخاطبان ایجاد می‌کند.

طراحی دکوراسیون

موارد مرتبط با این موضوع: