خرید زمین

قصد خرید زمین و یا معاوضه املاک را دارید؟ نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت ملک دارید؟ درخواست خود را از طریق این فرم ثبت نمایید. معمولا کمتر از 24 ساعت پاسخ خواهیم داد.

   خرید زمین

خرید زمین ، تهیه زمین در شهرهای مختلف ایران یکی از راه های سرمایه گذاری با بازده مناسب است . این نوع از سرمایه گذاری معمولا با ریسک بسیار پایید در ایران همراه است. چرا که تجربه اقتصادی و آمار قیمت زمین همواره ثابت کرده است که قیمت زمین و مسکن در ایران همیشه روندی صعودی داشته است.

در مقایسه سرمایه گذاری برای زمین و مسکن نیز همواره رشد قیمت زمین با درصدی بیشتر همراه بوده. این بدان معنی است که چنانچه رشد قیمت مسکن در یک سال 5 درصد باشد، رشد زمین در طول یک سال بیشتر از 5 درصد خواهد بود. گرچه این تحلیل دقت کافی را ندارد و فقط به عنوان یک مثال بیان شده اما در سالهای اخیر همواره روند قالب بوده است.

باید توجه داشت که خرید زمین با توجه به نوع کاربری ان افزایش چشمگیری در رشد و یا نزول قیمت خواهد داشت. زمین میتواند کاربری گوناگونی از جمله کاربری مسکونی، کاربری تجاری، کاربری مزروعی و … داشته باشد. این کاربری به مالک زمین اجازه استفاده از زمین را در چهارچوب خاص میدهد. در ایران به دلیل نیاز بسیار زیاد آپارتمان و محل سکونت، کاربری مسکونی بیشتر مورد استقبال خریداران زمین می‌باشد.

خرید زمین

خرید و فروش زمین

معمولا خرید و فروش زمین دشوارتر از خرید و فروش ملک مسکونی یا تجاری است. گرچه سود دهی خرید زمین در دراز مدت بالاتر است. اما به دلیل نقد شوندگی کمتر خرید فروش زمین با استقبال کمتری نسبت به خرید و فروش آپارتمان همراه است.

فروش زمین

فروش زمین یکی از مشکلات مالکان زمین است. چرا که عموم جامعه تمایل کمتر به فروش زمین را دارد و در مواقعی نیز خرید یک زمین نیاز به سرمایه بیشتری نسبت به خرید آپارتمان دارد. همچنین فروش زمین و بهره برداری اقتصادی از آن نیاز به سرمایه گذاری مجدد دارد و این امر فروش زمین را با محدودیت‌های بیشتری همراه ساخته است.

خرید زمین ارزان قیمت

این نوع از زمین ها با متراژ بالا و قیمت بسیار پایین معمولا در مناطق دور از امکانات وجود دارد. آنچه قیمت زمین را به شدت افزایش میدهد کاربری ساخت یک زمین است. زمین‌های با کاربری کشاورزی معمولا با قیمت‌های بسیار پایین معامله می‌شوند. زمین های خارج از بافت نیز مورد دیگری از زمین‌های ارزان قیمت است.

خارج از بافت بودن به مفهوم این است که زمین قابلیت دریافت مجوزات لازم برای ساخت و ساز و احداث بتا را ندارد و به دلیل خارج از بافت بودن امکان دریافت مجوز برای ساخت نیز وجود ندارد.

خرید زمین در شهرک صنعتی

یکی از زمین ها با امکان سود آوری بالا تهیه زمین در شهرک صنعتی است. شهرک‌های صنعتی تازه تاسیس ه دلیل دور بودن از شهر‌ها و نداشتن امکانات کافی قیمت هایی بسیار پایین دارند و این درحالی است که رشد زمین در شهرک صنعتی در زمان کوتاهتری امکان پذیر است.

 
  • افزایش تراکم در شهرک صنعتی
  • رشد سریع سرمایه گذاری در شهرک صنعتی
 

خرید زمین

و بسیاری دیگر از عوامل در سود دهی بالاتر زمین در این شهرک‌ها موثر است.

خرید زمین هکتاری

وقتی صحبت از هکتار می‌شود قطعات زمین درمتراژهای بالا مد نظر است. زمین های هکتاری معمولا کاربری کشاورزی دارند و قوانین ایران امکان صدور مجوز برای ساخت و ساز در زمین کشاورزی را محدود کرده است. رشد منفی کشاورزی و سود دهی پایین کشاورزی در ایران نیز این امر را تشدید کرده است که زمین های کشاورزی ارزش کمتری نسبت به دیگر زمین‌ها داشته باشند. همین ارزش کم باعث شده این زمین ها در متراژهای بالا و هکتاری مورد معامله قرار بگیرد.

موارد مرتبط با این موضوع :