خرید خانه

قصد خرید خانه و یا معاوضه خانه را دارید؟ نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت ملک دارید؟ درخواست خود را از طریق این فرم ثبت نمایید. معمولا کمتر از 24 ساعت پاسخ خواهیم داد.

خرید خانه

خرید خانه

خرید خانه برای هر شخص یکی از مسائل مهم در طول زندگی است. در ایران این موضوع مهم تبدیل به مسئله‌ای حیاتی شده است. وجود تورم و درآمد پایین باعث شده است تا خرید خانه برای اشخاص با سطح درامد متوسط بسیار سخت و دست نیافتنی باشد. در این بخش تلاش می‌کنیم. تا مسئله خرید خانه را بویژه در ایران بررسی و راهکارهایی برای خرید بهتر آن ارائه دهیم. روش‌های خرید خانه با توان مالی کم بویژه با تورم چشمگیر که در ایران وجود دارد. با شیوه‌ها و توجه به مواردی می‌تواند ساده تر شود.

 

خرید خانه چند سال طول می‌کشد؟

یک کارمند با درآمد متوسط باید سالها کار و تلاش کند. تا بتواند پس از پس انداز و با کمی خوش شانسی برای خود خانه‌ای را با حداقل متراژ تهیه کند. محاسبه قیمت خانه در تهران و همچنین حقوق کارمندان و بررسی آنها نشان می‌دهد. برای خرید خانه بین 15 تا بیست سال با حقوق ثابت باید کار کرد. این در شرایطی است که تمامی حقوق دریافتی کارمندان پس انداز شود. و در نهایت خانه کوچک 60 یا 70 متری خریداری شود.

تورم مانع بزرگ خرید خانه

همانطور که در بخش قبل گفتیم زمان زیادی را باید تلاش کرد. و حقوق سال‌ها را باید پس انداز کرد تا توان خرید یک آپارتمان کوچک را داشته باشید. اما مسئله مهمی که وجود دارد مسئله تورم است. در ایران تورم رسمی که دولت اعلام می‌کند. درصد بسیار بالایی است. با توجه به اعلام مرکز آمار ایران، بر اساس گزارش تورم در سال 99 بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان چهارمحال و بختیاری (٥٨,٥ درصد)است. کمترین آن مربوط به استان قم (٤٢.٩ درصد) است. با یک حساب ساده و سرانگشتی می‌توان متوجه این موضوع شد که پس انداز کردن حقوق در 15 یا بیست سال ارزش آن را به شدت کاهش می‌دهد. درواقع پول پس انداز شده ارزش خود را بعد از این مدت ازدست می‌دهد.

  خرید خانه

چگونه خانه بخریم؟

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم برای خرید خانه در ایران دو مانع بسیار بزرگ وجود دارد. قیمت بالای خانه و همچنین تورم بالا در ایران. برای گذر از این دو مورد باید مواردی را مد نظر قرار داد. تا امکان خرید خانه با درامد کم فراهم شود. به این راهکارها توجه کنید.

 • ارزانترین خانه را در سریعترین زمان ممکن خرید کنید. خرید خانه های کوچک و همچنین پیدا کردن خانه هایی در مناطق دورتر که امکان خرید ارزانتر را فراهم می‌کند باعث می‌شود بخشی از سرمایه شما از تورم دور بماند.
 • مشارکت در خرید را امتحان کنید. در برخی مناطق امکان خرید ملک به صورت مشارکتی وجود دارد. این راهکار گرچه ملک دراخواه را در اختیار شما نمی‌گذارد. اما با این شیوه می‌توان تورم را تا حدودی کنترل کرد.
 • پیش خرید کنید، در صورتی که مواردی برای پیش خرید وجود داشت از ان استقبال کنید. پیش خرید خانه راهی برای نتیجه گیری بهتر خواهد بود.
 • واحد‌های اداری کوچک بخرید، واحدهای اداری در مناطق دورافتاده قیمت‌هایی به مراتب کمتر از واحد‌های مسکونی در مرکز شهر را دراند. این شیوه نیز زمان دستیابی به مورد دلخواه را کمتر خواهد کرد.

 

خرید منزل

برای حرید منزل با کمبود نقدینگی مواجه هستید؟

چه راهکارهایی را می‌توانید برای این مسئئله در نظر بگیرید؟

برای کمبود نقدینگی در خرید منزل بهتر است تا راهکارهای زیر را در نظر بگیرید.

 • استفاده از وام مسکن، وام مسکن می‌تواند تا حدود 30 درصد از هزینه ملک را تامین نماید. اگر کمبود نقدینگی برای خرید منزل در حدود 30درصد باشد بهترین گزینه استفاده از وام بانک مسکن است.
 • استفاده از وام بانک‌های خصوصی ، برخی از بانک‌های خصوصی در ایران تا حدود 50 درصد از هزینه ملک را به متقاضیان وام می‌دهند. در هر مقطعی شیوه ارائه ممکن است متفاوت باشد. اما معمولا امکان دریافت این مبلغ در بانک های خصوصی فراهم است.
 • استفاده از شرکت‌ لیزینگ معتبر ، شرکت‌های لیزینگ با توجه به شرایط خاص امکان پرداخت تا 80 درصد مبلغ ملک را دارند. البته برای این مورد امکان بازپرداخت نیز بررسی خواهد شد.

نکات دریافت وام برای خرید منزل

دریافت وام راهکاری برای خرید ملک با نقدینگی کم است. با توجه به راههای دریافت وام که در بخش قبل گفته شد. توجه به نکات زیر ضروری خواهد بود.

 • وام مسکن طولانی‌ترین بازپرداخت را در بین دیگر بانک‌ها دارد.
 • در استفاده از وام مسکن ملک به صورت قطعی به نام خریدار و در رهن بانک مسکن باقی خواهد ماند.
 • بانک‌های خصوصی ملک را در اختیار خریدار قرارداده و سند آن را در رهن نگه می‌دارند. در صورت عدم پرداخت مبلغ وام بانک‌های خصوصی کل ملک را در ازای بدهی خریدار مصادره و بعد از کسر مبالغ عملا مبلغی برای خریدار باقی نخواهد ماند.
 • شرکت‌های لیزینگ معمولا خانه را به نام شرکت لیزینک می‌کنند. در صورت پرداخت کلیه اقساط خانه به نام خریدار خواهد شد.

در بین وام های قابل دریافت در ایران برای خرید منزل بهترین گزینه همچنان وام بانک مسکن است. این وام امنیت خاطر بیشتری را برای خریدار فراهم می‌کند. همچنین بازپرداخت طولانی مدت و سود کمتری را شامل می‌شود.

خرید خانه

مراحل خرید خانه

برای خرید خانه چه مراحلی را باید طی کنیم. این موارد را ببه صورت خلاصه آماده و لیست کرده‌ایم

 • پس انداز
 • کسب اطلاع در مورد وام‌های مسکن
 • بررسی منطقه برای خرید خانه
 • مشورت با مشاورین املاک
 • مشورت با همسایگان
 • بازدید ملک
 • ارائه قیمت پیشنهادی به فروشنده
 • بررسی وضعیت خانه
 • بررسی وضعیت بیمه ملک
 • مشورت با دایره حقوقی
 • امضاء قرارداد

پس انداز

اولین مرحله برای خرید خانه پس انداز است. هرچه مبلغ اولیه برای خرید خانه بیشتر باشد. امکان خرید مورد مناسبتری نیز وجود دارد. برای پس انداز بهتر است زمان را کوتاه کنید. طول زمان و تورم باعث عدم موفقیت در خرید منزل خواهند بود.

کسب اطلاع در مورد وام‌های مسکن

وام‌هایی که در ایران برای خرید ملک وجود دارند در بخش قبل توضیح داده شده است. در مواردی برای ملک‌های خاص حتی می‌توان از وام های خاص استفاده کرد. بهتر است وام با توجه به نوع ملک بررسی شود.

بررسی منطقه برای خرید خانه

منطقه مورد نظر خود را برای خرید ملک مشخص کنید. مناطق بالای تهران چند ده برابر قیمت ملک را به نسبت مناطق اطراف تهران دارند. با توجه به بودجه خود منطقه مناسبی را برای خرید ملک مشخص کنید.

مشورت با مشاورین املاک

وقتی نام مشاور امکاک را به یاد می‌آورید. اولین گزینه مترادف بی اعتمادی است. متاسفانه رفتار مشاورین املاک در سال‌های اخیر جو بی اعتمادی را حاصل کرده. اما باید دانست اطلاعات مشاورین املاک، بویژه مشاورین املاک محلی در مورد املاک همواره بسیار زیاد است. از این اطلاعات بهره بگیرید و در صورتی که مشاور مناسبی را برای انجام معامله پیدا نکردید از مشاوران حقوقی ملک برای درج قرارداد استفاده نمایید.

مشورت با همسایگان

برای خرید ملک به طور قطعی با همسایگان محلی صحبت کنید. اطلاعاتی که همسایگان یک ملک به شما می‌دهند در هیچ کجای دیگر قابل دریافت نیست. از هسایگان در مورد سابقه ملک، امکانات و موارد دیگر پرس و جو کنید.

بازدید ملک

بازدید ملک شروع یک خرید مناسب است. در بازدید ملک به امکانات خانه توجه کنید. مصالح مورد استفاده در ملک را بررسی کنید. کیفیت نصب مصالح و لوازم را در نظر بگیرید. به داشتن مشرف در ساختمان توجه کنید. این نکات می‌تواند اطلاعات مناسبی از ملک را به شما انتقال دهد. بازدید ملک در صورتی که با دقت و تخصص همراه باشد حتی موارد غیر قابل مشاهده را نمایان می‌کند.

ارائه قیمت پیشنهادی به فروشنده

در معاملات همواره پیشنهاد به دادن قیمت به خریدار است. دادن پیشنهاد قیمتی علاوه بر ایجاد ارتباط با فروشنده موجب نزدیکی قیمت خرید و فروش خواهد بود. در بسیاری از موارد به دلیل مطرح نکردن پیشنهاد خرید از سوی خریدار معامله ناتمام خواهد ماند. پیشنهاد خود را به صورت روشن بیان کنید. اختلاف چند درصدی بین قیمت خریدار و فروشنده همواره وجود خواهد داشت. قیمت پیشنهادی خود را به صورت رسمی بیان کنید.

بررسی وضعیت خانه

برای بررسی وضعیت خانه بهتر است از ادارات مرجع استعلام بگیرید. استعلام از شهرداری، دارایی و ادارات مرتبط وضعیت خانه را برای شما روشن خواهد کرد.

بررسی وضعیت بیمه ملک

داشتن بیمه در ملک می‌تواند بسیاری از مشکلات را برای شما حل کند. شرکت‌های بیمه خبره‌ترین کارشناسان را برای ارزیابی ملک در اختیار دارند. تایید بیمه و بیمه نامه علاوه بر امنیت خاطر برای شما اطمینان از سلامت بودن انتقال ملک را نیز فراهم می‌کند.

مشورت با دایره حقوقی

برای معاولات از حقوق دان‌ها بهره بگیرید. یک وگیل در معاملع شما احتمال ضرر ناشی از موارد قانونی را به صفر می‌رساند. قبل از خرید منزل برای نوشتن قرارداد حتما با وکیل خود مشورت کنید.

امضاء قرارداد

شیرینترین بخش همین بخش اخر است. وقتی موارد بالا را به صورت صد در صد بررسی کردید. می‌توانید قرارداد خرید را امضاء کنید.

خرید خانه

خرید و فروش خانه

خرید و فروش خانه یکی از مسائل مهم زندگی امروز است. خانه تمامی سرمایه یک فرد و یا بخش بزرگی از ان است. پس برای خرید و فروش خانه دقت زیاد و حساسیت بالایی وجود دارد

راه‌های خرید و فروش خانه

در ایران راه‌های خرید و فروش خانه شامل چند بخش می‌شود که به ترتیب عبارتند ازک

 • بنگاه های محلی و مراجعه به انها برای تهیه ملک
 • سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن های ویژه خرید و فروش ملک
 • درج تبلیغات در روزنامه‌ها و یا مجلات چاپی
 • مراجعه به شرکت های ساختمانی و سرمایه گذاری

هر کدام از روش‌های بالا حسن و یا معایبی دارند که در جای خود قابل بررسی است.

اهداف خرید و فروش خانه

در ایران خرید خانه بیشتر از آنکه مسئله سکونت باشد یک نوع سرمایه گذاری است. درواقع خرید و فروش خانه یک بیزینس پول ساز در ایران محسوب می‌شود. البته در دوره‌های کوتاه مدت ممکن است این شیوه باعث سوخت سرمایه شود اما انچه مشخص است در ایران در دراز مدت سرمایه گذری روی ملک سود اوری را به همراه دارد.

در مواردی که خرید خانه با هدف سرمایه گذاری انجام می‌شود توجه به موارد زیر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 1. منطقه ملک را در نظر بگیرید
 2. رشد قیمت را در چند سال گذشته در منطقه مورد نظر بررسی کنید.
 3. کاربری ملک را بررسی و انتخاب کنید.
 4. نوساز بودن منطقه یا قدیمی ساز بودن آن را بررسی کنید.
 5. امکانات رفاهی را در منطقه مورد نظر بررسی کنید.

توجه به این موارد می‌تواند امنیت سرمایه گذاری را افزایش دهد.

 

خرید خانه بدون پول

شاید عجیب به نظر بیاید در شرایطی که با پول هم به سختی می‌توان خانه خرید، موضوع خرید ملک بدون پول چه مطلبی است و برای چه مطرح می‌شود. درواقع این سوال توسط افراد بسیاری سرچ می‌شود. این افراد با هدف کسب اطلاعات بیشتر در این مورد جستجو انجام می‌دهند.

تهاتر راهی برای خرید خانه بدون پول

تهاتر به مفهوم معاوضه است. این واژه بویژه برای معاملات ملکی بسیار استفاده می‌شود. در تهاتر و بایک قرارداد حقوقی مناسب می‌توان خرید خانه را بدون پول انجام داد. به ععنوان مثال تولید کننده یک قطعه خاص می‌تواند در ازای دریافت یک آپارتمان محصول خود را به مقدار مبلغ آپارتمان به فروشنده واگذار کند.

شیوه تهاتر در چه مواقعی مناسب است؟

متاسفانه انجام معاملات تهاتری بیشتر در اقتصاد های غیر اصولی انجام می‌شود. در اقتصادی که تورم در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد معاملات تهاتری شیوه مناسب تری برای معامله است. همچنین در زمانی که ریسک سرمایه گذاری در کشوری به حداکثر می‌رسد معاملا تهاتری ریسک را کاهش می‌دهد.

خرید خانه و آپارتمان

برای خرید خانه و آپارتمان باید به دو مسئله اساسی توجه کرد. اول زمان سرمایه گذاری و دوم منططقه سرمایه گذاری

زمان مناسب خرید آپارتمان برای سرمایه‌گذاری:

در ایران در بازه های طمانی مختلف شاهد  رکود بازار مسکن و یا رونق بازار مسکن هستیم. برای خرید ملک مناسبترین زمان دوره آخر رکود ملک است. به عنوان مثال اگر رکود پنج ساله در بازار اتفاق افتاده است. سال پنجم مناسب ترین زمان برای خرید ملک است. هرچه به انتهای دوران رکود نزدیکتر باشیم سرمایه گذاری ما در زمان کوتاه‌تری بازدهی خود را نشان خواهد داد.

برای فروش ملک نیز بهترین زمان قبل از ورود به دوران رکود است. البته تشخیص این مورد از مورد اول بسیار سخت تر خواهد بود

کدام ملک‌ها برای سرمایه‌گذاری ملک مناسب‌تر هستند؟

املاک و سرمایه گذاری در آن امری است که در دراز مدت باید بررسی شود. اگر برای سرمایه گذاری نیاز به ملک دارید بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

خرید آپارتمان‌های نوساز می‌تواند هزینه تعمیرات و بازسازی را پایین بیاورد. همچنین هنگام فروش یا اجاره دادن ملک با مشکل کمتری مواجه خواهید شد.

زیبایی ساختمان می‌تواند اهرم بزرگی برای سهولت در اجاره دادن آپارتمان باشد. آپارتمان‌هایی که نقشه‌های مناسبی ندارند، نورگیر نیستند و … کمتر طرفدار دارند.

همه این امور می‌تواند به سهولت فروش  آپارتمان کمک کند. در این صورت اگر تحت هر شرایطی مجبور به فروش آپارتمان خود شوید می‌توانید سرمایه خود را باز گردانید.

 

سوالاتی که بیشتر برای شما مطرح است:

خرید خانه مارلیک

مارلیک منطقه ای در تهران است که قیمت ملک در ان به نسبت دیگر مناطق پایین است. سرمایه گذاری ملکی در این منطقه بسیار زیاد است.

خرید خانه در وردآورد

ورد اورد منطقه ای بین تهران و کرج است. افراد این منطقه به دلیل وجود مترو تمایل به سرمایه گذاری ملکی دارند.

خرید خانه در گلشهر

یکی از مناطق استان البرز است. این منطقه به دلیل مجاورت با اتوبان مورد توجه سرمایه گذاران ملکی است.

خرید خانه در اندیشه

شهر جدید اندیشه شامل چندین فاز است. شهرک سازی در این مناطق وجود دارد. تمایل به سرمایه گذاری به دلیل پایین بودن قیمت در این منطقه است.

خرید خانه شمال

خرید خانه در شهرهای شمالی به دلیل توریستی بودن مناطق مورد توجه افراد است.

خرید خانه آنالیا

شهری در ترکیه است که خرید خانه در ان برای ایرانیان وجود دارد.

فروش منزل

برای فروش منزل کوچک بهترین شیوه مشاورین املاک محلی هستند.

برای فروش منزل بزرگ بهترین شیوه وب سایت های فعال در این زمینه هستند.

فروش منزل مسکونی

کلمات کلیدی مرتبط:

سایت های املاک، محاسبه انلاین قیمت ملک، فروش اپارتمان در تهران، خرید ملک ارزان، خرید فوری خانه، خرید اپارتمان 30متری در تهران، خرید اپارتمان 60 متری در تهران، خرید اپارتمات 75 متری در تهران، خانه ارزان، فروش فوری ملک، سایت درج اگهی ملک، سایت فروش ملک، فروش ملک، خرید آپارتمان در تهران تا یک میلیارد، خرید اپارتمان تا 900 میلیون، خرید خانه فوری، فروش منزل فوری، فروش ملک تجاری، خرید ملک اداری، خرید و فروش اداری

موارد مرتبط با این موضوع: