اجرای برکه

اجرای برکه

برکه یکی دیگه از جلوه های زیبای آب است و خصوصیتی دارد که در هیچ یک از جلوه های دیگر آب دیده نمی شود و آن حس آرامش و تفکر عمیقی است که به انسان الغا می کند.

برای ساخت و ایجاد یک برکه سه روش وجود دارد:

  • استفاده از قالب های آماده که گاهی جایگاه هایی برای ایجاد مسیر با سنگ یا تخته چوب دارد تا برکه را طبیعی تر و دلفریب تر نشان دهد

  • دومین راه ایجاد برکه برای برکه هایی است که از نظر متراژ بالا هستند و یا اینکه به لحاظ شکل و جایگری باید فرم خاصی داشته باشند که این فرم در بازار نیست در نتیجه ابتدا زمین را حفاری می کنند تا فرم و عمق دلخواه را در بیاورند ، ابتدا با پودر یا سنگ طرح اولیه را روی زمین می کشند سپس حفاری می کنند ، انگاه به کمک لاینر های پوششی آن را می پوشانند ، به لاینرها گاهی بوش نیز می گویند، بعد به کمک سنگ ها ان را طراحی و تثبیت می کنند در نهایت با سنگریزه و گیاه آن را تزئین می کنند. برای تزئین علاوه بر سنگریزه می توانید از گیاهان آبزی در طبقات برکه نیز استفاده کنید.

  • در بعضی مناطق هنوز استفاده از لاینر ها مرسوم نیست در نتیجه برکه هارو هم به شیوه قدیمی دیواره های سیمانی با بستر عایق کاری شده ایجاد می کنند. این روش دارای هزینه بسیار بالا و زمان بر است اما اگر درست اجرا شود دارای بیشترین ماندگاری و اطمینان استفاده است

بیشتر از هرچیزی برای طراحی برکه وقت گذاشته شود زیرا نتیجه که می ماند نتیجه طرحی است که اجرا شده و قضاوت روی طراح می شود پس توی نمونه ها بیشتر دقت شود تا طرحی نو و ایده ای بی نقص ارائه شود .

 


 

درباره ی oprikfiore408o

مطلب پیشنهادی

عکس پروفایل سری پنجم

شبی در کنار خود در سکوت خواهم مرد چقدر سکوت سخته وقتی دلت پر حرفه …